Zestaw nakładek Pro-Flash do reporterskich lamp błyskowych
Dodane przez mogway dnia Maj 06 2010 22:30:17
Firma Foxfoto, producent oraz dystrybutor akcesoriów fotograficznych, poinformowała nas o wprowadzeniu na polski rynek nowego produktu, jakim jest zestaw nakładek Pro-Flash do reporterskich lamp błyskowych pozwalający na kreatywne modelowanie światła.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Rozszerzona zawartość newsa
Informacja prasowa

Mamy przyjemność przedstawić nowy produkt, jakim jest zestaw nakładek modelujących światło do reporterskich lamp błyskowych. Nakładki, które do tej pory zarezerwowane były dla lamp studyjnych, teraz pozwolą na kreatywne modelowanie światła użytkownikom lamp reporterskich. Poszczególne elementy pozwalają zmiękczać, rozpraszać, zbierać i skupiać światło emitowane przez lampę. Zestaw jest bardzo przydatny dla fotografów pracujących zarówno w studio, jak i w plenerze.

Doskonały do portretów, zestaw stanowi rozwiązanie dla fotografów, którzy preferują mobilne rozwiązania. Jest lekki, poręczny oraz prosty w użytkowaniu. W komplecie znajduje się adapter mocowany na konkretnej lampie. Poszczególne nakładki montuje się na adapterze w kilka sekund. Zestaw Pro-Flash pozwala na wyjątkową kreatywność w modelowaniu światła zarówno w pomieszczeniach jak i w otwartej przestrzeni.

W skład zestawu wchodzą:

* Beauty Dish - czasza modelująca
* Globe-Diffuzor - dyfuzor typu glob
* Honney Comb - plaster miodu
* Conical Snoot - strumienica
* Barndoor - wrota
* Softbox z nakładkami rozpraszającymi w 6 kolorach
* Adapter - adapter do podłączenia poszczególnych części zestawu do lampy

Za pomocą dedykowanych adapterów zestaw może być używany z lampami:

* Canon 430EX, 430 EX II, 550EX, 580EX, 580 EX II
* Nikon SB-600, SB-800, SB-900, SB-24, SB-25, SB-26
* Sony F32X, F56AM
* Pentax AF-540FGZ
* Sunpak PZ42X
* Metz 48AF-1, 58AF-1.

Elementy zestawu:

Beauty Dish

Z zewnątrz jest koloru czarnego, wewnątrz zaś pokryty jest białą warstwą umożliwiającą idealne odbicie światła. Jest to bardzo przydatny element formujący światło lampy błyskowej. Popularny na zachodzie Europy jak i za oceanem. Specjalna konstrukcja umożliwia idealne rozprowadzenie i ukierunkowanie światła. Dzięki regulacji powierzchni odbijającej możliwa jest dodatkowa kontrola i modelowanie światła. Czasza idealnie nadaje się fotografii portretowej i legitymacyjnej. Mnóstwo fotografów uważa tzw. słoneczko za najlepsze rozwiązanie w fotografii.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Globe-Diffuzor

Rozprasza światło we wszystkich kierunkach. Jest idealny do zdjęć zbiorowych na ślubach, lub w podobnych sytuacjach. Sprawdza się zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Światło odbijane jest z wielu stron, co daje miękkie oświetlenie.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Honney Comb

Plaster miodu stosowany jest w celu uzyskania ukierunkowanego, kontrastowego światła. Daje to ciekawe efekty przy fotografii portretowej. Jest także idealny do oświetlenia pojedynczego przedmiotu. Światło przechodzące przez plaster miodu daje okrąg światła jasnego w środku i stopniowo zmniejszającego natężenie na obrzeżach.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Conical Snoot

Strumienica w zestawie z dwoma nakładkami typu "plaster miodu". Stożkowy tubus daje wąski, punktowy strumień światła, krawędzie cienia są bardzo ostre. Jest idealnym narzędziem do rozjaśniania włosów przy zdjęciach portretowych. W zestawie znajdują się też dwie nakładki typu "plaster miodu" o różnej gęstości. Pozwalają one na osiągnięcie jeszcze bardziej kontrastowego oświetlenia. Kontrast możemy zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od zastosowanej nakładki.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Barndoor

Wykonane z metalu wrota poprzez regulację ustawienia każdego ze skrzydeł, w kontrolowany sposób ograniczają rozproszenie światła. Pozwala to na dokładne ukierunkowanie i wymodelowanie światła. Mogą być używane zarówno jako światło wypełniające jak i oświetlenie tła.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Softbox Wykonany jest ze specjalnego materiału, bardzo równomiernie rozpraszającego światło. Zestaw zawiera wymienne części rozpraszające w różnych kolorach - granatowy, niebieski, pomarańczowy, czerwony, zielony i żółty. Dzięki temu można osiągnąć bardzo ciekawe efekty świetlne.

Softbox zwiększa powierzchnię emitującą światło, dzięki czemu minimalizuje cienie na zdjęciu, zmniejsza efekt czerwonych oczu, zwiększa plastyczność zdjęcia - fotografowany obiekt oświetlony 'zmiękczonym' światłem wygląda na zdjęciu bardziej naturalnie.

Tego typu oświetlenie wykorzystywane jest w fotografii portretowej, ale również przy zdjęciach przedmiotów użytkowych, gdzie niezwykle istotne jest równomierne oświetlenie. Dzięki rozproszeniu światła błyskowego w dużym stopniu niwelowane są refleksy i odbicia na materiałach błyszczących i przezroczystych.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Przewidywana cena zestawu to 349zł brutto. Zestaw dostępny jest w sklepie infoto.pl

Szymon Starczewski | źródło Foxfoto