Sony Alpha A352 - model koncepcyjny
Dodane przez mogway dnia Kwiecień 21 2010 20:15:59
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Wygląd dzisiejszej lustrzanki nie jest spontanicznym pomysłem jednego projektanta, ale efektem wieloletnich prac nad uzyskaniem możliwie największej ergonomii pracy. Dlatego też, aparaty tego typy bez względu na markę, cechują się daleko idącym podobieństwem w warstwie wizualnej. Od każdej reguły zdarzają się jednakże i pewne wyjątki. Jednym z nich jest nietypowy model koncepcyjny Sony Alpha A352.
Rozszerzona zawartość newsa
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Na wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, iż za projektem Sony Alpha A352 nie stoi korpus japońskich inżynierów, ale jeden człowiek - Ryan David Francis, student California College of the Arts. Stworzony przez niego koncept lustrzanki (na bazie aparatu Sony) ma w teorii zaoferować użytkownikowi możliwość łatwej obsługi urządzenia na więcej niż tylko jeden sposób. Rozwiązanie proponowane przez Francis’a opiera się na dwóch filarach - nieregularnej linii obudowy, z kilkoma zarysowanymi “puntami uchwytu” oraz na skośnie ułożonym wyświetlaczu LCD, który ułatwiać ma (między innymi) korzystanie z wizjera.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Choć projekt Sony Alpha A352 na pierwszy rzut oka wygląda ogromnie niepraktycznie, wydaje się mieć jednak pewien potencjał. Pytanie tylko, czy zaproponowane przez Francis’a zmiany rzeczywiście pociągną za sobą znaczącą poprawę ergonomii fotografowania? Patrząc na poniższe zdjęcia, prezentujące sposób w jaki należy lustrzankę chwycić, można mieć jednak co do tego pewne wątpliwości.